Bliskie spotkanie 3 stopnia

Transmisja ZD-123OP. Czas pokładowy: 12.19.15.6.2
Współrzędne: galaktyka peryferyjna ASX340E12999, układ klasy DX14O, w katalogu Heinera określony jako DF-XX-2034. Najbliższa stacja graniczna – Proxima Centauri, w układzie Centaur. Trzecia planeta.

Początek transmisji.

Hipernapęd uległ awarii. Zostaliśmy zmuszeni do lądowania w celu uzyskania materiałów, mogących posłużyć naprawie. Planeta jest zamieszkana przez istoty złożone ze związków białkowych. Zgodnie z procedurą AB12XC, określającą postępowanie we wszelkich kontaktach z cywilizacjami przedspacjalnymi, zachowaliśmy wszelkie środku ostrożności.

70 koma 8 procenta powierzchni planety pokryte jest ciekłym związkiem chemicznym, będącym połączeniem dwóch atomów H1 z jednym atomem O16. Atmosfera złożona jest z trujących związków atomów N14 z O16, z domieszką Ar36, Ne20, He3. W dość dużym stopniu skażona przez związek C12 – 2 x O16.

Podczas awaryjnego lądowania (stąd niska jakość danych) zauważyliśmy dość znaczne sztuczne przekształcenia powierzchni. Znacznie zwiększony poziom promieniowania w zakresie nisko i średnio częstotliwościowym. Jest ono zmodulowane, co wskazuje na wykorzystanie do prymitywnych form łączności. Brak modulacji grawitacyjnej w zakresie alfa oraz gamma.

Po rozkodowaniu zarejestrowanych transmisji wykryliśmy namiastkę sieci planetarnej. Wskazywało by to na dość znaczny podstęp od czasu ostatniej misji badawczej, zakończonej w 12.0.0.2.1. Postulujemy wysłanie misji obserwacyjnej. Mieszkańcy tego układu są na szybkiej drodze do wejścia do grona cywilizacji spacjalnych.

Kończymy transmisję bo czujniki wykryły nagłe pojawienie się nad nami wielkiej maszyny. Widać wielkie wirujące koło, czyżby forma napędu? Musimy szybko włą…….

—–

Kosiarka zawyła i stanęła. Człowiek zwany Fraglesim zaklął szpetnie. Otarł pot z czoła, uniósł delikatnie brzeg maszyny. Jedna z łopatek została mocno wyszczerbiona. Klęknął i zaczął szukać w trawie.

– Gwóźdź żelazny? A skąd tu taki dziwny gwóźdź?

Następny odcinek

8 myśli nt. „Bliskie spotkanie 3 stopnia

 1. Switek

  Mialem wczoraj to samo, tyle tylko, ze mi wpychali trawe i blokowali kosiarke…..

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 2. Pablo

  Czad Fraglesi… Lepiej spryskaj trawę i zielsko randapem, daj nam szansę na kontakt z wyższą formą życia. Pozdrówka…

  Odpowiedz
 3. Andrzej K.

  Przypominają mi się czasy „szortów” w „Fantastyce”. Były tam takie krótkie opowiadanka, od których jedni zaczynali czytać, bo nie mogli się doczekać, a drudzy – zostawiali sobie na koniec, jako deser.

  Odpowiedz
 4. kmdr_rohan

  @Pablo! Chyba Cię Bóg opuścił! Randapem? Chcesz, aby trawnik Fraglesiego wyglądał jak ilustracja do „Alei potępienia”? Trawę się kosi, a nie wypala!

  Odpowiedz
 5. Pablo

  @kmdr_rohan!
  Chyba warto poświęcić trawnik dla dobra kontaktów międzygalaktycznych..? No albo strzyc ostrożnie nożyczkami… ;-)

  Odpowiedz
 6. salamandra

  Super Pablo, :)

  wlasnie wyobrazilam sobie Fraglesiego na kolanach z wypietym kuperkiem strzygacego trawe malenkim nozyczkami… (ciekawe co by o tym Roman pomyslal)

  Odpowiedz
 7. kmdr_rohan

  @Pablo
  A jakby randap rozpuścił pancerz gwiazdolotu i wytruł załogę?
  A serio, to jestem pod negatywnym wrażeniem użycia tego świństwa przez jednego z gospodarzy na zaprzyjaźnionej wsi, któremu nie chciało się kosić trawy i zlał co mógł tym swiństwem. Okolica jego domu wygląda teraz, jakby ktoś na nim ćwiczył atak nuklearny ;/

  Odpowiedz
 8. SpecShadow

  @salamandra: przypomina mi to wizytę Asterixa i Obelixa w Brytanii, też był tam podobny motyw.
  U mnie trawa jest na tyle rozrzedzona że wszytko widać. Nie ma jednaknic gorszego niż małe zwierzęta wpadające pod kosiarkę aby zobaczyć co tak hałasuje.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.