Oczy dookoła głowy

Jedzie sobie człowiek spokojnie autem. Teren zabudowany, więc góra czterdzieści, może pięćdziesiąt. Ledwo ruszył spod świateł. Na przeciwnym pasie korek. Auta suną zderzak w zderzak. I nagle…

…jedno z nich zaczyna dryfować na twój pas. Klakson, odbicie w prawo. Na szczęście szerokie puste pobocze. Decyzje podejmowane w ułamkach sekund. Szybciej niż komputer. Ciut za późno. Bum!

Ożesz k* mać – wyrywa się bezwiednie. Adrenalina skacze na maksa. Parkujesz. Bezradnie szukasz gdzie włącza się awaryjne. Parę głębokich oddechów.

Gość zasnął. Upał, korek, zmęczenie trasą. Niekorzystny splot wydarzeń. Padło na ciebie. Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz.

Parą milisekund więcej i auta nie warto by było naprawiać. Rekin odszedłby do krainy wiecznych łowów albo raczej nierdzewiejących aut. Skończyło się na rozwalonym lusterku i subtelnie obtartym tylnim błotniku.

ech….

16 myśli nt. „Oczy dookoła głowy

 1. btd

  OOO, za coś takiego na takim aucie to gostek miałby dodatkową pobudkę. Przez zamknięte okno.

  I wyjaśnij mi sformułowanie: „Parą milisekund więcej i auta nie warto by było naprawiać.” Jak nie warto, co nie warto? Zawsze warto! I to jeszcze klasyka !

  Odpowiedz
 2. Obeliks

  TiweK, nie zgadzam sie, dla mnie to tylko urzadzenie ktore przenosi z punktu a do punku b.
  nie ma w nim nic mistycznego

  Odpowiedz
 3. Marek

  @Obeliks
  współczesne auta to mix księgowości, unifikacji, maketingu marek, segmentów i grup docelowych
  nie mają duszy
  takie auta jak „Rekin” duszę mają i boli jak im się krzywda dzieje

  Odpowiedz
 4. RMPL

  Takie auta maja duszę swojego właściciela, tego który wkłada często setki godzina w naprawy, konserwacje i dopieszczanie tych cudeniek.

  Ale zgadzam się również że dobry Fragles to Fragles w jednym kawałku ;-)

  pozdrawiam

  Odpowiedz
 5. zbigniew

  Jak tak dalej pójdzie z przyrostem natężenia ruchu kołowego, ilością różnych „jeździdeł”, jakością dróg itp., to wszyscy będziemy musieli mieć samochody tak zrobione jak bolid F1 Kubicy; myślę zwłaszcza o tym bolidzie z „Montrealu 2007”; będziemy też wsiadać do aut ubrani w takie wszelkie : usztywniacze, kaski, ochraniacze itd. – śliczna perspektywa…..Swoją drogą, te auta z „duszą” niestety nie mają tych wszystkich poduszek, łamanych kolumn kierownicy, stref kontrolowanego zgniotu itd. itp. Szkoda, nawet bardzo szkoda….ale One naprawdę tego wszystkiego nie mają!!! Może jednak jest tak: w aucie bez „duszy” źle, ale może chociaż trochę bezpieczniej?

  Odpowiedz
 6. Marek

  @zbigniew
  niewyobrażalne, 200 km/h w betonową bandę, wyszedł ze swojego pudełka, otrząsnął się i powiedział, że chce jeździć dalej a rok później na tym torze wygrał :-)
  z tym bezpieczeństwem współczesnych samochodów to nie jest do końca tak – sam jeżdżę samochodem z 1992 roku i już wtedy nawet bez poduszki powietrznej kierowcy jeśli mnie pamięć nie myli miał 4 gwiazdki w testach zderzeniowych (z przodu)
  kiedyś budowano auta bez kompromisów, dziś liczą się słupki sprzedaży i bezpieczeństwo jest jednym z elementów wpływających na ich wzrost czy spadek, oczywiście przeciętny samochód z 2008 rocznika jest dużo bezpieczniejszy od przeciętnych samochodów z lat `90
  jak patrzę na nowego Scirocco albo Forda Mondeo w Jamesie Bondzie to mnie trzęsie
  złe jest to, że w Polsce nie zmienia sie system kształcenia kierowców, nadal uczą nas piruetów na placu zamiast myslenia na drodze i na ulice trafiają niedouczeni egoiści
  @Nonchallance
  jak to dobrze, że są tacy ludzie jak Ty :-)

  Odpowiedz
 7. btd

  Ja tam wole starsze ale duże i w swoich czasach luksusowe auto niż za taką samą kasę jakieś śmieszne plastikowe toczydełko dla eko-gejów którzy nie mają rodziny czy zwierzaków a jeżdżą po mieście.

  No i starsze auta były projektowane przez inżynierów i ogólnie ludzi 'robiących’ w samochodach a nie pieprzonych księgowych i eko-komuchów.

  Odpowiedz
 8. btd

  @fraglesi

  Jak dla mnie to zostanie daewoo tico. Najdoskonalszy przyklad samochodu do przemieszczania sie bez emocji (chyba ze chodzi o strach)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.