Przybywamy w pokoju

Obserwowaliśmy tą planetę od dawna. Trzecia planeta od słońca, położona w peryferyjnym układzie klasy gamma. Kwitło na niej bujne życie oparte na związkach białka. Od kilkudziesięciu tysięcy lat można było mówić o inteligencji. Podkreślam: samorodnej!

Opanowali używanie prostych narzędzi. Ujarzmili ogień. Wbrew temu co się powszechnie mówi, samodzielnie wynaleźli pismo. Ich cywilizacja ruszyła z kopyta.

W ciągu paru tysięcy lat udało im się oderwać i ruszyć w kosmos. Na poczatek czynili to nieporadnie, ale przypomnijmy ile czasu zabrało to nam. Co najważniejsze udało im się nie unicestwić wynalezioną bronią nuklearną.

– Pora przywitać ich w rodzinie ras galaktycznych – takie hasło rzucił przewodniczący galaktycznego parlamentu. Poczyniono stosowne przygotowania. Byliśmy forpocztą, która miała ich przywitać. Wieźliśmy w darze wiedzę, która pchnie ich cywilizację tysiące lat w przód.

Staliśmy w sterowni obserwując zbliżającą się niebieską planetą. Wszystko było zapięte na ostatni guzik. Po wejściu na orbitę, ujawnimy się i wyślemy przygotowany przez naukowców przekaz. Zaczynał się od słów: “Przybywamy w pokoju”.

Minęliśmy planetę, który oni nazwali Mars. Piloci włączyli silniki hamujące. Orbitę stacjonarną osiągnięmy o godzinie dziesiątej ich czasu lokalnego. Była 9.30 rano. Nagle planeta eksplodowała…

Inspiracja

15 myśli nt. „Przybywamy w pokoju

 1. miron

  Udało się! Fizycy z Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych uruchomili budowany przez 20 lat Wielki Zderzacz Hadronów – międzynarodowy eksperyment, który może dać odpowiedź na wiele kluczowych pytań fizyki.

  Odpowiedz
 2. elve

  e tam. ja mam czarną dziurę w szafie – od dawna. wychodzi z niej tunel podprzestrzenny do czarnej dziury w szafie mojego przyjaciela.

  Odpowiedz
 3. RMPL

  Nie ma co się cieszyć że już po wszystkim. na razie przepuścili wiązkę w jedną stronę i bez przyśpieszania. Potem dodadzą tą w przeciwnym kierunku, jeszcze później przyśpieszą, a na końcu przycelują do zderzeń… Tak więc oszołomy mają jeszcze parę dat końca świata do celebracji ;-)

  Odpowiedz
 4. salamandra

  …a ja tym bym chciala te kilometrowe podziemne tunele zobaczyc…reszta to fizyka jest i miliony TB danych do przerobienia…

  Odpowiedz
 5. Valdo

  Juz nie wiem sam czy pochwalic sie slodka niewiedza czy ignorancja.Gdzies to uszlo mojej uwadze.Pewnie dlatego ze tych przepowiadanych koncow Swiata juz kilka przezylem.”Za trzy lata koniec Swiata” czt bardziej wspolczesne papiez murzyn czy Polak muirzyn ostatni a po nim juz nic.Z tym ze naukowcy zawsze napedzali pietra.

  Odpowiedz
 6. Levy

  A mi się jeszcze coś skojarzyło więc sparafrazuję klasyczny cytat:
  – Przecież ja w 2009 miałem dostać mieszkanie!
  :)

  Odpowiedz
 7. sad.a.5

  Zaraz, zaraz, najpierw biali na zachodzie mieli byc wyrznieci przez zaproszonych gosci o innym wyznaniu, jedna jaskolka nie czyni wiosny ( wnuk brata Van Gogha), wiec jest czego sie bac, zanim eksploduje Blekitna Planeta, a tak niezaleznie od ironii wobec przepowiedni, proponuje sie nie bac na wszelki wypadek:)

  Odpowiedz
 8. Telemach

  Szkoda by było, okolice Genewy są takie urocze…

  A swoją drogą, słuchając fascynującego reportażu na BBC pomyślałem sobie, że byłoby to jakieś wytłumaczenie uzasadniające racjonalnie teorię BigBangu. Ciągle zastanawiamy się co było przedtem. Nie wiem dlaczego ale nie mogę pozbyć się wrażenia że gmeramy jako ludzkość przy czymś czego nie rozumiemy a potem nawet nie będzie komu się dziwić. Stary dowcip o chłopie który majstrował, majstrował aż stodołę spalił się przypomina.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.