Zaatakowany prezydent

Dziennik Bałtycki 12 8 grudnia 2008 roku: „Hakerzy wprowadzili w weekend zamieszanie na stronie internetowej Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

Cytuje:

Każdy, kto w wyszukiwarkę Google wpisał hasło „Paweł Adamowicz”, pod linkiem do strony prezydenta mógł przeczytać komunikat: „Ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze”. Dalej można było dowiedzieć się, że na stronie Pawła Adamowicza zainstalowane jest „złośliwe oprogramowanie”. Powoduje ono, iż każdy, kto wejdzie na www. adamowicz.pl, musi się liczyć z tym, że to oprogramowanie zostanie automatycznie zainstalowane na jego komputerze. […] W weekend trójmiejskie fora i portale internetowe były pełne komentarzy w tej sprawie.

– Strona nie jest zainfekowana ani nie rozsyła złośliwych oprogramowań – uspokaja tymczasem Emilia Salach-Pezowicz, szefowa biura prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. – Takie zapewnienie mamy od jej administratora. Wszystko wskazuje na to, że hakerzy zaatakowali wyszukiwarkę. Problem zgłoszono i prezydent czeka, aż komunikat zostanie usunięty. […]

Koniec cytatu. źródło: http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/932589.html

Znaczy zaatakowano wyszukiwarkę czyli google… ROTLF :-D
Co do tego czy strona jest bezpieczna, to mam pewne wątpliwości. A czy dostanę jakiś medal za wykrycie tego niecnego ataku i tym samym uratowanie tysięcy obywateli (w tym być może samego pana prezydenta) od utraty np. numerów kart kredytowych?

10 myśli nt. „Zaatakowany prezydent

 1. Pablo

  Dobra, dobra Fraglesi… Nie ściemniaj, tylko powiedz jak udało Ci się to zrobić…. TO, czyli podrzucenie złośliwego kodu „Pawełowi”… Hehehe..

  Odpowiedz
 2. belladonna

  już jakieś pół roku temu, może dłużej widziałam ten komunikat na stronie, Adamowicza. Może to kolejna zabawka tz hakerów, może i śmieszne, nie wiem. A może, to dalej ta sama wiadomość.A to znaczyłoby, że Adamowiczowi ma nas wyborców, czytelników w głębokim poważaniu,

  Odpowiedz
 3. Rudhy

  ..a może wyborcy zaczną podejmować racjonalne wybory i przestaną używać Windows np.? ;-)

  Odpowiedz
 4. socrtp

  tłumaczenia administratora – żenada po całości. że też ktoś to kupił.

  a co do przeglądarek, to tylko firefox + noscript.

  Odpowiedz
 5. tozu

  hAHAHAH, to się uśmiałem. Kolejny przykład żenująco niskiego poziomu tak zwanych dziennikarzy tak zwanych mediów trójmiejskich -nadwornych pismaków Adama Owicza. Pomijam tłumaczenie tej całej szefowej biura prasowego: „hakerzy zaatakowali wyszukiwarkę”. Hahaaha, zhackowali google, a to dobre. A ona chociaż wie co to google? Szkoda,że jeszcze nie powiedziała, że zrobili to jacyś gimnazjaliści „znający się na komputerach”. Ale żenada. A gdybym był dziennikarzem to bezwiedne powtórzenie takiej bzdury po prostu nie przeszło by mi „przez klawisz” – zwrócił bym się na przykład do kogoś z google (lub chociaż do jakiegoś eksperta w dziedzinie wyszukiwarek lub zabezpieczeń stron www) z prośbą o komentarz w takiej sprawie, jakie są możliwości,że wyszukiwarka została zaatakowana :) Ten świat coraz bardziej schodzi na psy. Czu już do końca życia jesteśmy skazani na ogłupianie przez nadwornych pismaków kolejnych Owiczów?
  Fraglesi – medal za czujność. Chociaż z tymi tysiącami uratowanych to chyba przesadziłeś – myślisz, że ta strona ma aż taką liczbę odwiedzających? :-]

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.