Zima nuklearna

Zima nuklearna

Ten spod piętnastki parł na przedzie. Wiadomo. Młode nogi. My wlekliśmy się w tyle. Sanie były cholernie ciężkie. Lodowata noc. Księżyc szczerzył się bezwstydnie.

Gruby, ciężko dysząc, wybłagał przerwę. Młody spod piętnastki wyciągnął fajki. Zaproponował pozostałym. W dali wyły psy leśniczego.

– Gania kurna po tym lesie zamiast spać – rzucił gość spod siódemki uzbrojony w kuszę.
– Jakby nie ganiał to by mu gnoje las rozkradli w trymiga – powiedział gruby i splunął. – Gnoje tacy jak my. – Pozostali zarechotali.

Fakt. Kradliśmy drzewo. Czymś trzeba było domy ogrzać. Chrust już dawno został wyzbierany. Brało się więc siekierę i szło na szaber. Unikając leśniczego, który potrafił bez ostrzeżenia wypalić albo/i poszczuć psami.

Na początku 2009 roku zabrakło gazu. Ukraina pokłóciła się z Rosją. Potem wybuchła wojna, a właściwie dwie wojny. Rosja zaatakowała Ukrainę, a Iran Izrael. Nie wiadomo kto odpalił pierwszą rakietę atomową. Nasza dumna cywilizacja posypała się jak kostki domina.

Skażona południowa Europa, Afryka i część Azji powoli wymarły. Tylko na północy tliło się życie. Zima nuklearna trwała już piąty rok.

A teraz aby podnieść się na duchu zapraszam was na kolejny odcinek podwieczorku przy mikrofonie :-)

12 myśli nt. „Zima nuklearna

 1. Pablo

  Obys nie był prorokiem!!! Przydałoby sie jeszcze zobaczyc słoneczko i poczuc jego ciepło na opalonych plecach… Opalonych bynajmniej nie od promieniowania po nuklearnym wybuchu! ;-)
  Wszystkiego naj w 2009… oby nie ostatnim… roku…

  Odpowiedz
 2. belladonna

  Dobrze że mam swój las i jezioro no i ziemi prawie hektar hehe.
  Nie będę z innymi TPK wycinać

  Odpowiedz
 3. Obeliks

  Oj Fraglesi zebys nie wykrakal bo bedzie jak w Fallout.
  Ja to chyba mam szczescie bo mieszkam miedzy baza okretow podwodnych, fabryka silnikow odrzutowych i spora baza lotnicza, przynajmniej sie nie bede meczyl…

  Odpowiedz
 4. Black Ops

  Obeliks, żebyś się nie zdziwił i nie zaczął do innych per „gładkoskórku” mówić… czy z innym drzewem wyrastającym z czaszki…

  Odpowiedz
 5. jemand

  scenarjusz niestety bardzo prawdopodobny, rezyseria z z za wody,
  w rolach glownych, Polska i Ukraina jezeli chodzi o udostepnenie
  sceny dla rozegrania tej sztuki.
  Nic jak wjac z Europy, rzeczywiscie „beczka prochu” !

  Odpowiedz
 6. yanqui-uxo

  przesadzasz ktosiutam USA mają teraz inne zmartwienia. Gdyby to był pierwszy wybryk putinowskiej rosji (Wspomnieć chociażby o polskim mięsie, które na pewno było niejadalne, czy rurociągu do możejek który raptownie i niespodziewanie się popsuł, gdy orlen kupił tą rafinerię). Gdyby to jedni i drudzy byli znani z solidności w interesach…. Gdyby to nie był chyba już trzeci z kolei tego typu przypał…. W ogóle czemu wszyscy uznają za naturalne, że rosjanie finansują tam jedną z partii?

  Jeśli chodzi o katastroficzną wizję przyszłości to stawiam raczej na państwo totalitarne oparte o najnowsze technologie. Nawet teraz można by każdemu włożyć GPS pod skórę; zamontować wszędzie kamery, napisać soft do rozpoznawania twarzy, przedmiotów itp. Zgadzacie się? Zero przestępczości!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.