Zima nuklearna

Zima nuklearna

Ten spod piętnastki parł na przedzie. Wiadomo. Młode nogi. My wlekliśmy się w tyle. Sanie były cholernie ciężkie. Lodowata noc. Księżyc szczerzył się bezwstydnie.

Gruby, ciężko dysząc, wybłagał przerwę. Młody spod piętnastki wyciągnął fajki. Zaproponował pozostałym. W dali wyły psy leśniczego.

– Gania kurna po tym lesie zamiast spać – rzucił gość spod siódemki uzbrojony w kuszę.
– Jakby nie ganiał to by mu gnoje las rozkradli w trymiga – powiedział gruby i splunął. – Gnoje tacy jak my. – Pozostali zarechotali.

Fakt. Kradliśmy drzewo. Czymś trzeba było domy ogrzać. Chrust już dawno został wyzbierany. Brało się więc siekierę i szło na szaber. Unikając leśniczego, który potrafił bez ostrzeżenia wypalić albo/i poszczuć psami.

Na początku 2009 roku zabrakło gazu. Ukraina pokłóciła się z Rosją. Potem wybuchła wojna, a właściwie dwie wojny. Rosja zaatakowała Ukrainę, a Iran Izrael. Nie wiadomo kto odpalił pierwszą rakietę atomową. Nasza dumna cywilizacja posypała się jak kostki domina.

Skażona południowa Europa, Afryka i część Azji powoli wymarły. Tylko na północy tliło się życie. Zima nuklearna trwała już piąty rok.

A teraz aby podnieść się na duchu zapraszam was na kolejny odcinek podwieczorku przy mikrofonie :-)

12 myśli nt. „Zima nuklearna

 1. Pablo

  Obys nie był prorokiem!!! Przydałoby sie jeszcze zobaczyc słoneczko i poczuc jego ciepło na opalonych plecach… Opalonych bynajmniej nie od promieniowania po nuklearnym wybuchu! ;-)
  Wszystkiego naj w 2009… oby nie ostatnim… roku…

  Odpowiedz
 2. belladonna

  Dobrze że mam swój las i jezioro no i ziemi prawie hektar hehe.
  Nie będę z innymi TPK wycinać

  Odpowiedz
 3. Obeliks

  Oj Fraglesi zebys nie wykrakal bo bedzie jak w Fallout.
  Ja to chyba mam szczescie bo mieszkam miedzy baza okretow podwodnych, fabryka silnikow odrzutowych i spora baza lotnicza, przynajmniej sie nie bede meczyl…

  Odpowiedz
 4. Black Ops

  Obeliks, żebyś się nie zdziwił i nie zaczął do innych per „gładkoskórku” mówić… czy z innym drzewem wyrastającym z czaszki…

  Odpowiedz
 5. jemand

  scenarjusz niestety bardzo prawdopodobny, rezyseria z z za wody,
  w rolach glownych, Polska i Ukraina jezeli chodzi o udostepnenie
  sceny dla rozegrania tej sztuki.
  Nic jak wjac z Europy, rzeczywiscie „beczka prochu” !

  Odpowiedz
 6. yanqui-uxo

  przesadzasz ktosiutam USA mają teraz inne zmartwienia. Gdyby to był pierwszy wybryk putinowskiej rosji (Wspomnieć chociażby o polskim mięsie, które na pewno było niejadalne, czy rurociągu do możejek który raptownie i niespodziewanie się popsuł, gdy orlen kupił tą rafinerię). Gdyby to jedni i drudzy byli znani z solidności w interesach…. Gdyby to nie był chyba już trzeci z kolei tego typu przypał…. W ogóle czemu wszyscy uznają za naturalne, że rosjanie finansują tam jedną z partii?

  Jeśli chodzi o katastroficzną wizję przyszłości to stawiam raczej na państwo totalitarne oparte o najnowsze technologie. Nawet teraz można by każdemu włożyć GPS pod skórę; zamontować wszędzie kamery, napisać soft do rozpoznawania twarzy, przedmiotów itp. Zgadzacie się? Zero przestępczości!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.