Wicie rozumicie

fraglesi20090227

Czarna Wołga cięła mokry asfalt stolicy. Kierowcy, widząc rządową limuzynę, szybko zjeżdżali z drogi. Salutowali mijani milicjanci. Towarzysz pierwszy sekretarz zamyślony patrzył w okno.

Już za chwilę spotka się w stołecznej fabryce traktorów, z młodymi przodownikami pracy. Za oknami migały roześmiane twarze, przeważnie młodych. – Młodość – westchnął – Kiedy to było.

– Towarzysz Pierwszy Sekretarz coś mówił? – spytał szofer patrząc w lusterko.
– Nic, nic, jedźcie, jedźcie – odpowiedział szybko.

Przemowę przygotowali współpracownicy. Wczoraj, z kartką w ręku, długo ćwiczył przed lustrem. Oratorem nie był. Wolał czytać z kartki. Złośliwcy mówili, że dukał.

– bezrobocie, emigracja, kłopoty z kupnem mieszkania. Pytacie czy Was rozumiem? – powtarzał w myślach – Chcecie normalnie żyć, mieć pracę, założyć rodzinę, kupić mieszkanie. A partia musi robić wszystko, żeby Wam to ułatwiać. Znam Wasze problemy, ja Was rozumiem.

12 myśli nt. „Wicie rozumicie

 1. yanqui-uxo

  jeśli ocieplanie wizerunku będzie nadal przebiegało w tym tempie, w następnym spocie będzie rastamanem i będzie palił gandzie

  Odpowiedz
 2. Witold Skaczkiewicz

  Orzesz.. fragles…

  Czy mam mieć koszmarne sny i w wieku dojrzałym znacząc sikać w łóżko? Chryste Panie.. by tylko Fidel mi się nie przyśnił…

  Serdecznie pozdrawiam

  postscriptum
  Na wszelki wypadek założę wielkiego pampersa

  Odpowiedz
 3. Sprawiedliwy

  Lenin świetnie pasuje do PiS-u to zdjęcie bardzo wyraźnie pokazuje że PiS to partia tkwiąca w poprzedniej epoce, a my dążymy do przodu nie chcemy zacofania.

  Odpowiedz
 4. rabbi.t

  Zdjęcie – BOSKIE !!! Idealnie pasuje do przemówienia Jarosława na ostatniej Konwencjii PIS-u.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 5. salamandra

  …takie mam 2 konkluzje… tylko trzewika temu panu brakuje na tej fotce…a druga sprawa, toz ten spot pisu pokazuje cala prawde – oni rozumieja mlodziez, znaja Polske ale zza tej samochodowej szyby, oni nie dotykaja prawdziwego zycia…Polska dla nich, to te dziady, co maja spieprzac, to ta mlodziez co chleje piwsko i oglada pornole … do mnie prezio „z czarnej wolgi” jakos nie przemawia… no ale ja juz do mlodziezy sie nie zaliczam…

  …ale tekst swietny…

  Odpowiedz
 6. Witold Skaczkiewicz

  Wyobraźcie sobie państwo, ze ta głowa co stoi za mównica zawisła na ścianie…

  Tak!
  W miejscu Lenina.

  Ile na to trzeba lat? Szczęście, że ten pan nie ma dzieci, bo ambitna to rodzina.

  Odpowiedz
 7. Marek

  Trzęsie mnie, że w czasach kryzysu kiedy nie wiemy co będzie z gospodarką, miejscami pracy PiS z naszych podatków funduje sobie kampanię reklamową. Żenująca bolszewicka propaganda.

  Trochę mi to mocno wyszło ale nie mogę się powstrzymać.

  Odpowiedz
 8. hunter

  W sumie profil bardzo podobny… . Za parę lat owłosienie też się upodobni. Nic dodać nic ująć. Mam nadzieję, że są jeszcze tacy co pamiętają i myślą….
  Swoją drogą skąd ty bierzesz te zdjęcia? Archiwalne rzecz jasna, bo aktualne to wiem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.