Adamowicz musi odejść

gedania20090618

Co rusz ktoś wykrzykuje powyższe hasło na internetowych forach. Pokrzyczy, pomacha wirtualną szabelką, da upust frustracji i na jakiś czas poczuje się lepiej. A Adamowicz odejdzie… kiedy sam uzna, że pora. Co biorąc pod uwagę jego młody wiek może nastąpić koło roku 2040.

Prawda jest smutna: większość ludzi ma w d* kto i jak rządzi ich miastem. Otępieli postoją w korkach z/do pracy. A jak wrócą zmęczeni do domu, wciągną schaboszczaka, poużerają się z kierownictwem domowym i bachorami, a potem rzucą z pilotem na kanapę i siorbiąc browca przeskanują 600 dostępnych kanałów.

Co najwyżej nie pójdą na następne wybory. Bo jak nie na PA to na kogo zagłosować? Przecież nikt o zdrowych zmysłach nie zagłosuje na PiS. Na długo zapamiętamy dwa lata wyczynów Potworów i Spółka. Lewica? Niech ręka boska broni! PSL (Pieniądze Strasznie Lubimy) ? He he he

Kij wam w oko łamiwyborcy. Żelazny elektorat zagłosuje za was. Po raz kolejny na PA. Bo to w porzo kolo. Stadion buduje, fety robi, wszędzie go pełno. Rzekłbyś: tam gdzie dwóch lub trzech Gdańszczan się spotyka, tam i On jest między nimi!

Od lat słyszę, że nie można zbudować tego i tamtego bo „wicie rozumicie piniondzów brak, bo kryzys”. Tymczasem powstają trzy mega pomniki. Bo nie można odpuścić, bo dotacje przepadną. A po łbie obija się durna myśl: czy mnie/nas ktoś pytał co ja bym chciał? A może chciałbym żeby unijna kasa poszła na kanalizację, asfalcik na mojej polnej drodze, basen gdzie mógłbym kałdun jak balon zgubić.

Lecz kto, dajmy na to za 50 lat będzie pamiętał o naszych wyrzeczeniach? Będą mówili: to Adamowicz zbudował! Dobry Pan! Ludzki Pan! Zastał Gdańsk drewniany a zostawił opomnikowany.

Uff! Wirtualną szabelką pomachałem i ulżyło mi. Przeczyta mnie kilkaset osób, cześć pomyśli: co za pierdoły wypisuje ten Fraglesi? Owicza by napisał, pośmiali by my się. I tu bym mógł skończyć ale nie skończę.

Są dwa sposoby na oderwanie PA od stołka. Pierwszy wstąpić do PO, wspiąć się po szczeblach partyjnej kariery, zrobić pucz i przejąć władzę. Nierealne.

Drugi to przestać biadolić tylko zabrać się do mozolnej, pozytywistycznej pracy. Założyć stowarzyszenie, zjednoczyć obozy, przekonać wyborców. Jednym słowem pokazać figę partyjniakom w samorządzie. Nierealne? Dlaczego?

Dla niewiedzących – Adamowicz to naczelny włodarz mojego miasta

autorem zdjęcia użytego do fotomontarzu jest mmisieek

9 myśli nt. „Adamowicz musi odejść

 1. szymek

  Zgadzam się w pełni, że sfrustrowane wypociny ciskane po forach i blogach niewiele pomóc mogą – przez pewien czas widziałem nadzieje w osobie nowo powołanej pani poseł Agnieszce P ale jak widać wolała wybrać sejm niż z naszym szanownym włodarzem walczyć. Pomysł powołania stowarzyszenia wydaje mi się bardzo trafny. Zdaje sobie sprawę że ilość pracy byłaby bardzo duża jednak patrząc na miasta jak Wrocław lub chociażby sąsiednią Gdynię da się stworzyć sensowną reprezentacją społeczności lokalnej bez tarzania się w politycznym szambie.

  Adamowicz musi odejść!

  Odpowiedz
 2. kibic z R.

  Patrząc z perspektywy Polski lokalnej w mniejszych miejscowościach to jest dopiero bagno (niedalekie przykłady Lębork, Rumia). Tam jak spróbujesz wyskoczyć-łamać układy wpadasz w szambo z którego nie ma wyjścia.
  Ale tu: w Gdańsku myślę że są możliwości.

  Proponuje nazwę: Forca Osowa :-)

  Hasło na Adama Owicza: „Miałeś chamie złoty róg, ostał Ci się jeno sznur”

  Odpowiedz
 3. SNOL zuk.tvf13.fe.pl

  Jeżeli rzeczywiście jest tak źle w Gdańsku, to pomysł jak najbardziej trafny.
  Już myślałem, że na zdjęciu widnieje wrocławski pomnik Bolesława Chrobrego na koniu, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się, zauważyłem, że ten koń jest przepiękny. Nie to co u nas (lepiej nawet nie szukajcie o tym pomniku informacji, nie warto na to patrzeć).
  Aha, wkradł się mały błąd: powinno być 'fotomontaŻu’ :)

  Odpowiedz
 4. stachanowiec

  Fraglesi, jeżeli myśleć na poważnie o obaleniu hegemonii Owicza oraz zapewnieniu temu miastu prawdziwego, dynamicznego rozwoju, to oczywiście samo pisanie (choćby najlepsze) na blogu (nawet przy bardzo dużej popularności tegoż) to za mało. Powołanie stowarzyszenia i zaprzęgnięcie do pracy zaangażowanych, nie obojętnych, apolitycznych ludzi to konieczność. Takich z jasną wizją tego, co chcą osiągnąć i w jaki sposób. Kluczową sprawą jest poszukanie mocnych kandydatów – nie tylko na stanowisko prezydenta miasta. Sam prezydent bez zaplecza w postaci radnych to mało. Ale nie sądzę, aby w naszym mieście znalezienie i namówienie takich kilkunastu osób stanowiło jakiś nieprawdopodobny problem. Tylko trzeba zacząć podejmować zdecydowane działania już teraz, czas nagli, a roboty dużo.
  Zgłaszam się jako osoba chętna do bycia członkiem takiego stowarzyszenia – i do ciężkiej roboty . Wierzę, że taki „ruch odnowy” ma tutaj wielką szansę powodzenia.
  Mam tylko jeden warunek: całkowity brak związku takiego przedsięwzięcia z jakąkolwiek partia polityczną. Chcę pracować na rzecz specjalistów, nie polityków. To musi być zupełnie nowa jakość…

  Odpowiedz
 5. martins d 'volle

  SNOL zuk.tvf13.fe.pl :
  Jeżeli rzeczywiście jest tak źle w Gdańsku, to pomysł jak najbardziej trafny.
  Już myślałem, że na zdjęciu widnieje wrocławski pomnik Bolesława Chrobrego na koniu, ale po dokładniejszym przyjrzeniu się, zauważyłem, że ten koń jest przepiękny. Nie to co u nas (lepiej nawet nie szukajcie o tym pomniku informacji, nie warto na to patrzeć).

  masz jakis problem z wrocławskim Chrobrym? nie rozumiesz idei ani pomysłu, niestety. Z czasem moze zrozumiesz:) To bardzo oryginalny pomnik, który ma ukazał człowieka sredniowiecza a nie lalkę, umalowaną aby była piękna.
  Aha, wkradł się mały błąd: powinno być ‘fotomontaŻu’
  VA:F [1.6.4_902]

  please wait…

  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

  VA:F [1.6.4_902]

  Rating: 0 (from 0 votes)

  Odpowiedz
 6. Tow. Kondrat i PO-paprańcy

  Ręce i inne członki opadają. Republika kolesiów kwitnie. Dobry lokal za bezcen dla błazna obrażającego PiS i Kaczyńskich. Kosztem Gdańszczan.
  No ale dla błazna są przywileje.
  Bravo dla P.Krzysztofa K., że w dzisiejszym trójmiejskim dodatku do GW napisał o przekręcie Adamowicza przyznającego błaznowi lokal w centrum za bezcen. Precz z takimi preziami i ich dworem z PO-paprańców.
  NIECH LESIU-BOLEK PRZYZNA BŁAZNOWI LOKAL W SWOIM APARTAMENCIE W ZIELONEJ BRAMIE – WSZAK WRÓG MOJEGO WROGA JEST MOIM BEST-FRIEND’em, n’est pas????
  Pozdro dla zdrowo myślących Gdańszczan, Sopocian i Gdyńszczan.
  NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ PRZY NASTĘPNYCH (SAMORZĄDOWYCH I PARMALENTALNYCH) WYBORACH!
  P.S. Ile obietnic wyborczych spełnił ten pseudo-Kaszub D.T. po 2 latach rządzenia???? No ile Szanowni Wyborcy??????
  Ahoy !!!!

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.