Lord Danziger – odcinek 3490

fraglesi20090901

Słucham? To nie pomyłka, to jest naprawdę odcinek 3490. Nie czytaliście poprzednich 3456 odcinków? Mówicie, że ostatni miał numer 34, i datowany był na 15 mają 2009? Coś was ominęło. Niestety ja nie mam ich w swoim archiwum i nie sądzę, żeby zachowały się gdziekolwiek. Irański atak neutronowy z 2030 zrobił swoje.

Ech… to był rok, ten 2009-ty. Byłem piękny i młody (a teraz tylko „i” pozostało ;-) ) Jeśli dobrze pamiętam, to pod koniec tegoż roku premier Donald Dusk oraz prezydent Kwaczyński zdecydowali wspólnie, że rozwiążą…. ale to zupełnie inna historia. Dziś jest 31 sierpnia 2039 roku.

Nad Gedania City powoli zapadał zmrok. Uczciwi obywatele pośpiesznie kryli się w domach. Z hukiem opadały pancerne sklepowe żaluzje. Nieśmiało zaczynały mrugać nieliczne latarnie. Na najwyższym budynku w mieście, ponad 120 piętrowej kanclerskiej wieży, zawyły syreny zwiastujące początek godziny policyjnej.

Kanclerz Adam Owicz wyszedł na taras swojego, znajdującego się na ostatnim piętrze wspomnianej wieży, apartamentu. Mimo siedemdziesięciu czterech lat czuł się wyśmienicie i pełen energii. Połowa jego ciała była z metalu, tworzywa sztucznego i silikonu. Twarz skrywał wielki błyszczący hełm. To z powodu zamachu jaki miał miejsce w 2025, z którego ledwo uszedł z życiem.

Przeciętny mieszkaniec Wolski żył lat czterdzieści. Powodem była ciężka pracą i złe warunki życiowe. Panowała jednak powszechna szczęśliwość oraz wdzięczność dla władz za mądre rządy. Naukowcy doprowadzili metody psychoformingu do perfekcji.

Kanclerz oparł się o balustradę i spojrzał w kierunku, położonego w dzielnicy Orania, pałacu Padre Lesława, Arcybiskupa i Metropolity gedańskiego. Wiedział, iż nieuchronnie dojdzie do starcia pomiędzy nimi. Nie był jeszcze gotowy. Na razie musi uporać się z rebeliantami, którzy choć nieliczni, potrafili boleśnie kąsać. Genetyczna wada powodowała, że byli odporni na aplikowane w wodzie i pokarmach, psychodeliki.

Jutro spotka się z przybyłymi na setną rocznicę wybuchu II wojny światowej przywódcami. Car Wszechrusi Władymir I Wielki właśnie wylądował. Kanclerz Niemieckiej Republiki Islamskiej Abdullah bin Ismail rozlokował się w Hotelu Królewskim. Inni przywódcy też już byli na miejscu.

O 4.45 na Westerplatte rozpoczną się uroczystości. O 4.45 zaufany agent Owicza, wpuści do sieci rządowej Wolski wirusa, którego kazał nazwać Schleswig-Holstein.

I nieuchronnie zacznie zmieniać się oblicze ziemi. Tej ziemi.

Owicz rozmarzył się. Warsowia pogrąży się w chaosie. Pierwsza odłączy się Karpatia. W ślad z nią pójdzie Silesia. Pomerania zachodnia, Wielkowolska, Breslania połączą się w jeden kraj – Niemiecką Republikę Autonomiczną, pod rządami Eriki Stainbach. W końcu większość mieszkańców tych dzielnic Wolski od przeszło 15 lat stanowili Niemcy, którzy uciekli ze swojego kraju przed islamem.

Gedania stanie się ponownie Wolnym Miastem, którym rządzić będzie on, każący się odtąd nazywać Lordem Danzigerem. Ale to nie koniec…

Rozmyślania przerwało wejście Ministra Bezpieczeństwa Publicznego, jednocześnie prawej ręki, generała Bielawy.
– Mistrzu, przepraszam, że niepokoję ale odkryliśmy kryjówkę rebeliantów.

Cdn.

Poprzednie odcinki

Jedna myśl nt. „Lord Danziger – odcinek 3490

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.