Śledzikowy łańcuszek (nie)szczęścia

1253382375_by_garrett53_500

Żal patrzeć jak poważni ludzie dają się wkręcać. Bezmyślnie wklejają spreparowaną przez jakiegoś żartownisia informację pochodzącą jakoby od administracji Naszej Klasy. Przez głowę im nie przejdzie, że gdyby naczalstwo czołowego portalu Polaków chciało takowy sondaż przeprowadzić, to zorganizowało by to w inny sposób.

Wystarczyłoby poświęcić jedną minutę, wrzucić do googlarki treść tego przesłania, i wybrać pierwszą pozycję z listy wyników: http://atrapa.net/chains/usunac-sledzika.htm. Pod tym adresem kryje się chyba najstarszy i najbardziej kompetentny serwis poświęcony wszelakim łańcuszkom szczęścia.

Dlatego gdy dostaniesz następnym razem informację o chłopcu co ma raka i zbiera pocztówki, poszukiwaniu krwi dla umierającego dziecka, krążącej po mieście czarnej wołdze.. pardon obecnie BMW, to skorzystaj z tego cudownego narzędzia

PS. Dziwna jest ta NK. Parafrazując: jaki naród taki portal społecznościowy, he he. Daleko jej do Facebooka, MySpace i innych podobnych serwisów. Nie mogę zrozumieć jak tak popularny serwis, i mający zapewne dość środków aby zatrudnić porządnych programistów, wygląda jakby stworzył go amator.

Śledzik jest dla mnie totalnym niewypałem i uszczęśliwianiem na siłę. Co stało na przeszkodzie aby zaimplementować możliwość wyboru kogo ze znajomych chcemy śledzić a kogo zablokować bo jest lekko namolny? Choć, stop, widzę, że taką opcję dodali.

10 myśli nt. „Śledzikowy łańcuszek (nie)szczęścia

 1. Kobieta z lekką dłonią

  Mnie się N-K bardzo podoba. Jest inna od pozostałych portali,gdyż jest to N-K :P.
  Mam konto na Facebooku, ale nie korzystam – zbyt duży chaos moim zdaniem. Nasza – klasa przyjazna dla oka i prosta w obsłudze. Można rzec, że jest cukierkowa nawet :).
  A śledzik? Genialny! Z łatwością można usunąć z niego znajomych wklejających cudotwórcze łańcuszki ;). Jeśli chodzi o tych od protestów przeciwko śledzikom…”Czy się stoi, czy się leży wszystko nam się należy” – to chyba ich dewiza życiowa. Przepraszam, ale to matołki…

  Odpowiedz
 2. kmdr_rohan

  Zastanawiam się – do czego właściwie ludziom potrzebna jest „NK” i podobne portale?

  Odpowiedz
 3. Kobieta z lekką dłonią

  @kmdr_rohan
  Mnie potrzebna jest do np. komunikacji ze znajomymi. Należy tylko lekko przymrużyć oczka i jest świetna zabawa :).
  Zawsze odnoszę wrażenie, że ludzie, którzy nie korzystają z czegoś komercyjnego wypowiadają się na temat tego w sposób negatywny, co rozumiem i toleruję, jednak nie podoba mi się ich mniemanie o własnej wyższości nad entuzjastami danego produktu.
  „Jestem ach i och, jestem od Ciebie lepszy…”

  Odpowiedz
 4. zbigniew

  Boże Kochany! wreszcie ktoś tzn. Kobieta z lekką dłonią…..pisze: /…/”Mnie się N-K bardzo…..”/…/ „Mnie potrzebna jest…” /…/ „nie podoba mi się”. A więc tam gdzie należy jest „mnie”, a tam gdzie trzeba jest „mi”! Dziękuję!
  Wszędobylskie „mi” doprowadzało mnie już do …….

  Odpowiedz
 5. Rolnik

  „krążącej po mieście czarnej wołdze.. pardon obecnie BMW”

  Ja bym dodał ceglaste BMW ;-) a w środku „aparatura co 1 000 W” i kolo (bez urazy) w dresie. Oczywiście nie należy zapominać o
  a) 2 m antenie od CB
  b) nie odłącznej komórce przy uchu
  c) przyciemnianych szybach
  d) naklejce w stylu „Auto mafii”

  Jaki naród taki styl.

  Odpowiedz
 6. Nonchallance

  NK? Nie, dziękuję. Zbyt wiele zdradza o użytkownikach czy chcą tego czy nie a także często o znajomych użytkownika, bez względu na to czy sobie tego życzą. Nie dotknę nawet 10 metrowym kijem, pomimo namolności znajomych w typie „Załóż, co ci szkodzi”. Otóż szkodzi.

  Odpowiedz
 7. kmdr_rohan

  Dobra Kobieto. Komunikację ze znajomymi, wtedy kiedy chcę, zapewnia mi taki szatański wynalazek, jak telefon. Który mogę odebrać, albo nie. Z tzw. portalami społecznościowymi mam ten klopot, że tak jak pisze Nonchallance – zbyt wiele zdradzają. Moje nieśmiałe próby „otwarcia się” w pewnym portalu, skończyły się nagabywaniem przez osoby, których już nie pamietam, o różne dziwne rzeczy, w tym przysługi nie do końca zgodne z prawem. Nie chcę, dziękuję, postoję. Nie jest więc to z mojej strony mania wielkości, lecz zwykła ostrożność człowieka, który niejedno już od przyjaciół w życiu wycierpiał. Jak śpiewał „Czerwony Tulipan”: Kardynała Richelieu mądrość Wam dziś zdradzę, Od przyjaciół Boże strzeż, z wrogami sobie poradzę.”

  Odpowiedz
 8. Kobieta z lekką dłonią

  @kmdr_rohan
  Udzieliłam odpowiedzi na Twoje pytanie i nie wytykam, że nie używasz. I być może zaskoczę Ciebie, ale także korzystam wtedy kiedy mam na to ochotę :). Jeżeli chodzi o (że tak powiem)ekscibicjonizm to niekoniecznie trzeba obnażać się od stóp do głów. Wystarczy głowa. Resztę można ukryć, przynajmniej na n-k :).
  Bardzo mi przykro, że w Twoim życiu pojawili się fałszywi przyjaciele. Mam podobne doświadczenia, ale nie zamykam się przed światem. Portale społecznościowe traktuję jako zabawę i tyle :)

  Odpowiedz
 9. kutasInternetowy

  Śledzik da się usunąć adBlockiem w firefox; natomiast n-k wygląda wcale nie gorzej niż inne facebooki;

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.