Rok w którym nie było lata

Rok 2010 był to dziwny rok, w którym rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastowały jakoweś klęski i nadzwyczajne zdarzenia.

Współcześni kronikarze wspominają, iż zima tego roku była okrutna. Śniegiem już w grudniu sypnęło, a w styczniu ostre mrozy skuły wiślaną krainę. Ludzie po domach marzli, na ogrzewanie nie mając, drewna po lasach i parkach szukali. W kościołach lud strwożony śpiewał „Ojczyznę ciepłą racz nam zwrócić Panie”. Wiosna długo nie chciała nadejść.

Kwietnia dziesiątego rozbił się samolot pana prezydenta. Kraj w żałobie się pogrążył. Wielu powiadało, iż robota to Moskwy. Drugi Katyń, zamach. Pan Prezydent na wawelu pochowany został. Dobrze zapamiętano kto protestował.

Media szybko zrozumiały jakąż to krzywdę męczennikowi przed śmiercią czyniły, opluwając go przy lada okazji. Chwalić pod niebiosa zaczęły zmarłego, o pojednaniu Polaków prawiły. Wulkan, przez żydomasonerię rozbuchany, pyłami niebo zasnuł, przez co wielu przywódców na pogrzeb śp. prezydenta nie mogło przybyć.

Brat śp. Prezydenta, Jarosław, pomimo tragedii wielkiej, przez naród udręczony przebłagany został, i postanowił ratować ojczyznę w potrzebie. Wybory prezydenckie wygrał, a następnie sejm rozwiązał.

W następnych wyborach partia prezydencka PiS, partia wszystkich prawych Polaków, większość w sejmie zdobyła i wnet zaczęła Polskę odbudowywać w wierze ojców. Po paru miesiącach Naród w referendum uznał, iż sejm należy rozwiązać, a władzę całą w ręce Ojca narodu złożyć. Wielu restytucję korony sugerowało, ale Pan Prezydent (człowiek wielce skromny) odmówił.

Zapełniły się kościoły, pieśni dziękczynne ku niebu się wniosły. Polska dumnie podniosła głowę, zerwała kajdany.

Wnet drogi zapełniły się uciekinierami, członkami zdelegalizowanej partii, której imienia odtąd nie wolno było wymawiać. Nikt ich nie zatrzymywał, wręcz pluto na tych pseudo Polaków, liberalną żydochołotę.

Ci co zostać zdecydowali się liczyć się musieli z surową ręką ministra spraw wewnętrznych Zbigniewa Ziobry, oraz kleryków z ministerstwa wiary pod wodzą Jego Ekscelencji Prymasa Polski – Tadeusza Rydzyka.

Księgi nieprawe palono, zaś za posiadanie niektórych (np. Dawkinsa) groziła kara śmierci. Telewizje i radia komercyjne zamknięto. Z gazet tylko Nasz Dziennik mógł się ukazywać, który oficjalną gazetą państwową się stał.

Zakłady znacjonalizowano a majątki popierających liberałów przejęto. Zlikwidowano sektor prywatny. Teraz każdy pracujący uczciwie Polak dostawał wedle swoich potrzeb. Niebieskie ptaki, maklerów, artystów, i inne nieroby w obozach pracy pozamykano.

Z całej Europy chrześcijanie przez muzułmańskie rządy prześladowani, do Polski uciekali. Przyjmowano ich z otwartymi rękami. Jedynym warunkiem było by rasy białej byli. Matki Polki dzieci na potęgę rodziły, złośliwi twierdzili, że to z powodu zakazania używania środków koncepcyjnych.

Pan Prezydent zaczął w swoich codziennych przemówieniach mówić o konieczności powiększenia przestrzeni życiowej. Czechy i Słowację oskarżał o dyskryminowanie mieszkającej tam mniejszości polskiej. Ale to już inna historia.

22 myśli nt. „Rok w którym nie było lata

 1. mini-ster

  Nawet tak nie pisz…
  Pamiętajcie, aby w czasie tych wyborów nie popełnić takiego błędu jak ostatnio, kiedy to wiele ludzi przekonanych przez sondaże o nieuchronnym zwycięstwie Tuska, zamiast na wybory pojechało na grilla. Wróg nie śpi. Moherowe babcie nie grillują – one wszystkie głosują! Przekonajcie wszystkich znajomych by mimo początku wakacji koniecznie oddali głos w tych wyborach!

  Odpowiedz
 2. salamandra

  a na co mu korona, jak i tak spocznie na Wawelu… a mnie tam gnebi bardziej prozaiczne pytanie – kto zacz Pierwsza Dama zostanie?

  Odpowiedz
 3. ojciec dyrektor

  sala­man­dra :
  a na co mu korona, jak i tak spocznie na Wawelu… a mnie tam gnebi bardziej proza­iczne pytanie — kto zacz Pier­wsza Dama zostanie?

  Jak to kto? Kot Alik.

  Odpowiedz
 4. Rolnik

  Zaiste prawdę rzekł jeden polityk „Polska to dziki kraj” ale jako, że prawda boli (a tego wyborcy nie lubią) to zapłacł za to….

  Pozdrawiam
  R

  PS

  „Czechy i Słowację oskarżał o dyskryminowanie mieszkającej tam mniejszości polskiej..”śmiało dorzuciłbym Litwę, Białoruś oraz Niemcy

  Fraglesi 20 czerwca grilujesz(Zimny Lech?) czy wojujesz (z Ciemnogrodem)?

  Odpowiedz
 5. Obeliks

  Rany Fraglesi!!!
  Zebys tylko nie wykrakal.
  Ale powiem wam ze my z naszym prezydentem tez nie mamy lekko.
  Jeszcze pare takich ustaw i chyba trzeba bedzie secesje oglaszac…
  Czesc Salamandra, long time no see :)

  Odpowiedz
 6. Waldo

  Q—–WA,a to stac sie moze!W tym nieobliczlnym spoleczenstwie a Kasztanke zastapi ALIK.Fraglesi,czekam na Twoje kolejne odslony!!!

  Odpowiedz
 7. SNOL

  sala­man­dra :
  … kto zacz Pier­wsza Dama zostanie?

  Kronikarskiej wzmianki o unii polsko-litewskiej mi brakuje, albowiem król Dalia Grybauskaite jeszcze w kwietniu pamiętnego roku panną była, lecz swego męża stanu odnalazła…

  Odpowiedz
 8. uciekinier

  przerazajace bbrr przekonales mnie ide na wybory, nawet jesli bym musiala jechac do Londynu i stac pol dnia!
  a swoja droga koszty pochowku Alika na Wawelu bylyby znacznie mniejsze……

  Odpowiedz
 9. yanqui-uxo

  tak, kury przestaną się nieść
  a wielki żółw, który dzwiga na swoim grzebiecie ziemię zdechnie.
  poza tym naród zostanie podzielony i ośmieszymy się przed całym światem…

  Odpowiedz
 10. piotr chmielarz

  Gospodarzu znakomite nawiązanie do ogniem i mieczem Sienkiewicza co do pierwszej damy to sądzę, że to będzie Figura ta od dyplomacji lub ktoś inny a pierwszą damą zostanie kot Kaczyńskiego w końcu Kaligula zrobił konia konsulem lub senatorem więc dlaczegoby tak kota nie można by ogłosić pierwszą damą. Nie zgadzam się tylko co do Ziobry pewnie zostanie zamiast niego powołana Kempa a wiceministrami zostaną Antek policmajster Maciarewicz i Kamiński od CBA. Antek policmajster Maciarewicz w końcu chłopina ma doświadczenie czyż nie wykrył że wszyscy ministrowie spraw zagranicznych byli agentami Moskwy czyż w czasie komisji Orlenowsko Rywinowskiej dzielnie nie wykrywał matactw liberałów czerwonych pająków Millera i Czarzastego na niekorzyść wielkiej Wolski oraz skutecznie rozgromił spisek funkcjonariuszy WSI chcących dokonać zamachu stanu i pracujących na rzecz Niemiec i Rosji. A Ziobro cóż zapewne śledczy pod bacznym okiem Antka Policmajstra szybko zdobędą dowody, że Ziobro współpracował z liberałem Tuskiem i Szelą Lepperusem sabotując skutecznie śledztwo przeciwko niemu oraz niszcząc CBA ten najskuteczniejszy policyjny organ nie splamiony obecnością funkcjonariuszy WSI. Zapewne Ziobro zostanie wraz z innymi agentami PO wysłany do jakiejś kolejnej Berezy. Cóż może to będzie kolejny temat do felietonu a co porabia komisarz Heyn? czyżby zasnął na służbie a może Forster już go wysłał na jakąś emeryturę?

  Odpowiedz
 11. pydzio

  Do autora. Jesteś zmanipulowanym człowiekiem. Nie masz własnego zdania i płyniesz na fali gardzenia kościołem i tradycją. Sam zastanawiam się po której stronie jest ciemny lud. Świat polityki, media mydlą ci oczy i konsumujesz te informacje jak hamburgery z McDonalda. Pozdrawiam twój szczęśliwy świat, w którym wydaje ci sie że masz własne zdanie.

  Odpowiedz
 12. pydzio

  do mini-stra (mini-stera whatever). Powiedz, co z twoją miłoscią, którą tak bardzo propoagowała PO. Ten kto głosuje inaczej to wróg? Przykre, jak bardzo uległeś stereotypowi narzuconemu przez media. Kto ci powiedział, że na PiS głosują tylko babcie?

  Odpowiedz
 13. Anna

  Widze że propaganda PO wskich bojówkarzy wciąż atakuje i straszy Kaczyńskim, no to ja teraz postraszę PO
  Po wygranej Bronisławy Polska oddała sie ponownie w ręce swojego wielkiego brata z którym przez wieki toczyła wojny i była pod jego zaborami Podobnie jak Ukraina zgodziła się na stacjonowanie floty rosyjskiej oraz oddała swój Naftohaz w ręce rosyjskiego Gazpromu tak Polska zgodziła się na stacjonowanie wojsk rosyjskich oraz umieszczenie rakiet przy polskiej granicy w Kaliningradzie w ramach przyjaźni polsko – rosyjskiej, potem zaś rządy jedynie słusznej partii POgorzelców sprzedały w ręce wielkiego brata Orlen
  Usłużne media TUSK24 i „wybiórczy paszkwil” dalej wciskały ludziom głodne kawałki o wspaniałej zielonej wyspie jaką jest Polska( w tym czasie bezrobocie przekroczyło 20%) i naszym serdecznym sojuszniku zza wschodniej granicy, lud piał z zachwytu do chwili… kolejnej dziwnej katastrofy tym razem w Moskwie z aktualnie rządzącymi Polandią…
  Reszte dopiszcie sobie sami, chcecie wpadnięcia Polski w strefę wpływów wielkiego brata ze wschodu to dajcie całą władzę w jedne łapy wtedy zacznie się koszmar przy którym Kaczyński jawi się jak mysz przy wściekłym lwie…

  Odpowiedz
 14. jacek

  @mini-ster
  Nie ma smichow !!
  KRK udzila otwartego poparcia PIS i wezwie z pewnoscia do gloswoania na PIS !!
  Tylko pospolite ruszenie do urn , takie jak to w 2007 moze uchroic nas przed powrotem zombi 4RP …

  Odpowiedz
 15. piotr chmielarz

  Zgadzam się ale to nie powinno być pospolite ruszenie wiadomo jak jego wykorzystanie skończyło się w XVII wieku ale świadomi obywatele.

  Odpowiedz
 16. zbigniew

  Jest rzeczywiście skandal….albo cud ???
  Coś takiego gdzieś przeczytałem. A podobno było tak: na obchody rocznicowe do Katynia poleciał Prezydent, który był mocno krytykowany w Polsce, że nie jest prezydentem wszystkich Polaków; sondaże „mówiły”, że nie miał szans na tzw. reelekcję, bo jego poparcie wynosiło około 20 – 25 procent. Podobno nawet konfliktował Polskę z sąsiadami itd. itp.
  Wydarzyła się ta nieszczęśliwa katastrofa…..i do kraju zwrócono nam w trumnie zwłoki: Ukochanego przez wszystkich Męża Stanu, Ojca Narodu, Największego Patrioty, Najlepszego Prezydenta od dwudzistu lat, którego zasługi, jeśli nie przewyższają zasług Marszałka J. Piłsudskiego, to są porównywalne, bardzo dobrego Mąża i Ojca, Człowieka Niezwykłej Skromności i Życzliwości.

  Ktoś podmienił zwłoki? Tylko kto? bo przecież identyfikacji dokonała osoba Mu najbliższa – Jego brat bliźniak. CHYBA JEDNAK CUD !!!

  Odpowiedz
 17. Blackops

  O Fragles, dawno żadnych hate-komentarzy nie miałeś, miłe urozmaicenie :-)

  A swoją drogą, dobrze, że PiS chwali się dużą liczbą podpisów. Dobrze. To faktycznie powinno zapalić czerwone lampki ostrzegawcze i zmobilizować całą resztę. Wybory same się nie rozstrzygną…

  Odpowiedz
 18. yanqui-uxo

  Ahhh bo te hate-komentarze to tylko z jednej strony lecą? Są hate-artykuły, są hate-komentarze. Jeśli nie zauważacie, że ktoś może się poczuć dotknięty wypowiedziami członków, fanów czy stronników PO (także tutaj) to raczej słabo.

  W ogóle najlepiej jak ktoś z polityków idzie i sobie wygłasza takie hate-komentarze w zagranicznych mediach.

  Mnie hejtowanie nie bawi i chyba narazie odpuszcze sobie głosowanie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.