Pianista

Dziennikarka: Ja mam jeszcze pytanie o kuchnię tego wystąpienia premiera i prezesa Kaczyńskiego, to znaczy bardzo mnie ciekawi, gdzie to zostało nagrane, bo no obok pana prezesa jest pianino, przygotowane nuty tak jakby przed chwilą grał i odwrócił się, żeby powiedzieć coś do Rosjan. No rzeczywiście ta kampania jest inna, do tej pory nie wiedzieliśmy, że prezes umie grać na pianinie, a z tego wynika, że chyba gra?

Jakubiak: Na pianinie, pianino jest często w naszych domach, myślę że w warszawskich, gdańskich, szczecińskich i w zwykłym mieszkaniach Polaków jest często pianino. Nie jest to jednocześnie pianino na którym gospodarz domu gra, czasem stoi jako symbol jakiejś szacunku dla kultury, albo pianino, które czeka na następne pokolenie, tak więc takie pytania wydają się dzisiaj dość oczywiste.

21 myśli nt. „Pianista

 1. Levy

  W moim szczecińskim domu stoją 4 pianina, po jednym w każdym pokoju, szukam też mniejszych modeli do kuchni i łazienki. Jestem więc większym „patriotom” i „znafcom” kultury niż prezes.

  Odpowiedz
 2. fraglesi Autor wpisu

  A małe pianinko do postawienia na tylnej półce w samochodzie, ewentualnie na desce rozdzielczej masz?

  Odpowiedz
 3. Levy

  fra­glesi :A małe pianinko do postaw­ienia na tyl­nej półce w samo­chodzie, ewen­tu­al­nie na desce rozdziel­czej masz?

  Syn w sobotę dostał jako nagrodę taki mały model fortepianu z pozytywką – po nakręceniu i podniesieniu klapy wygrywa melodię „Dla Elizy”. No i tu widzę jeden mankament bo nie jest to żadna pieśń patriotyczna tylko kompozycja Niemca. Chyba będzie OK dopiero jak prezes nakręci też orędzie do braci Germańców :D

  Odpowiedz
 4. Nonchallance

  W moim domu nie ma pianina (o innych instrumentach nawet nie wspominając), bo wszystkim nam słoń nadepnął na ucho. Ale jako osoba parająca się sztuką posiadam sztalugi, płótna, papier o odpowiedniej gramaturze, pędzle, farby i takie tam, więc mam pytanie czy to wystarczy? Bo czuję się teraz nieswojo nie mając pianina.

  Odpowiedz
 5. Hexe

  No i oczywiscie musi byc spora biblioteka, gdzie w rownych slicznych rzedach stoja dziela klasykow swiatowych (codziennie starannie odkurzane). A jedyne co wlasciciel biblioteki przeczytal, to ich tytuly, zeby poustawiac je alfabetycznie ;)

  Odpowiedz
 6. uciekinier

  Fraglesi,
  tak apropo twojej przerazajacej wizji z Roku w ktorym nie bylo lata, Met Office HRH przewiduje, co obwiescili radosnie dzisiaj na BBC ze w tym roku rzeczywiscie moze nie byc lata tak przynajmniej do sierpnia, a dalej to nie wiadomo a to wszystko przez wulkan……..wybacz powrot do starego tematu

  Odpowiedz
 7. Noboru Wataya-kot

  Chciałam się pięknie przywitać, bo to mój pierwszy wpis na Twoim blogu. Pani Jakubiak ma rację – pianino musi być. Ja też nie umiem grać, ale mam model ogrodowy, składany, który na codzień trzymam w szufladzie, a jak przychodzą goście, to myk! Montuję na środku mojej kawalerki, bo człowiek kulturalny po prostu musi. Kupiłam na promocji w supermarkecie budowlanym, gdy zauważyłam, że gratis dorzucają scherza z okazji Roku Chopinowskiego. Tak więc rzeczywiscie, sprawa jest w dzisiejszych czasach oczywista.

  Odpowiedz
 8. fraglesi Autor wpisu

  uciekinier :

  Fra­glesi,
  tak apropo two­jej prz­er­aza­jacej wizji z Roku w kto­rym nie bylo lata, Met Office HRH przewiduje, co obwi­es­cili rados­nie dzisiaj na BBC ze w tym roku rzeczy­wi­scie moze nie byc lata tak przy­na­jm­niej do sierp­nia, a dalej to nie wiadomo a to wszys­tko przez wulkan.….…wybacz powrot do starego tematu

  To ja się powieszę

  Odpowiedz
 9. fraglesi Autor wpisu

  Non­chal­lance :

  W moim domu nie ma pianina (o innych instru­men­tach nawet nie wspom­i­na­jąc), bo wszys­tkim nam słoń nadep­nął na ucho. Ale jako osoba para­jąca się sztuką posi­adam sztalugi, płótna, papier o odpowied­niej gra­maturze, pęd­zle, farby i takie tam, więc mam pytanie czy to wystar­czy? Bo czuję się teraz nieswojo nie mając pianina.

  Ale musisz namalować portret Słońca Tatr

  Odpowiedz
 10. zbigniew

  Kiedy byłem tzw. pracownikiem naukowo-dydaktycznym i przychodzili dziennikarze z lokalnej telewizji, to pytali jakie ważne dla gospodarki narodowej badania teraz prowadzimy w naszym laboratorium? My akurat zajmowaliśmy się tzw. hydrotransportem dla Legnicko-Głogowskiego Okregu Miedziowego. Wybierali jednego fotogenicznego „uczonego” i mówili: niech pan powie do kamery jakieś trzy zdania na ten temat i niech pan stanie koło tego przyrządu…..Ale ten przyrząd nie ma nic wspólnego z tym co ja robię. Nic nie szkodzi, niech pan tam stanie, bo ten przyrząd będzie bardzo ładnie wyglądał w telewizji. Wykluczone, nie stanę i nie będę z siebie robił głupka !….szkoda.
  Przepraszam za porównania…..ale w takich zapewne troszkę podobnych okolicznościach biedny Prezes Kaczyński usiadł z fortepianem / pianinem w tle….i nie odmówił.

  Odpowiedz
 11. salamandra

  u nas „kurturarnie” fortepian siegnal bruku, albo dna… czyli po prostu syntezator wyladowal w piwnicy a gitara w szafie… nie pasuje do tej warszawsko-gdansko-szczecinskiej wizji zwyklego spoleczenstwa …

  @zbigniew
  nie ma jak dobre tyly tz.tlo

  Odpowiedz
 12. SNOL

  Miałem wątpliwą przyjemność oglądać konferencję na żywo w tv. Pierwsze, co przyszło mi do głowy po wypowiedzi posłanki E. Jakubiak: „Co ona pitoli?!”.

  Teraz już wiemy. Pianino stoi jako symbol szacunku dla kultury i czeka na następne pokolenia w kawiarence Muzeum Powstania Warszawskiego. Oj, wydaje mi się, że pani Jakubiak zostanie chwilowo odsunięta od występów w mediach.

  Ale imbryczek jest boski! Chyba zagłosuję na JarKacza…

  Odpowiedz
 13. VALDO

  Bylo na swiecie pianistow wielu jednak zaden nie smial przy …….no numer niesamowity,pan Prezes gra……..komentarz p.Kubiak jest nie do pobicia.Fota laduje w moim portfolio.Szacuneczek

  Odpowiedz
 14. piotr chmielarz

  A co się stało z nadkomisarzem Gerhardem Heinem czyżby Forster wysłał go na zieloną trawkę do KZ

  Odpowiedz
 15. fraglesi Autor wpisu

  piotr chmielarz :

  A co się stało z nad­komis­arzem Ger­har­dem Heinem czyżby Forster wysłał go na zieloną trawkę do KZ

  Niechybnie powróci ale to jeszcze chwilę potrwa :-)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.