Klocki nie pasują do obrazka

Najlepszy w 1000-letniej historii mego miasta włodarz, Paweł Adamowicz umieścił na swoim profilu na FB oraz na blogu (http://adamowicz.pl) infografiki obrazujące to co udało się dokonać na półmetku kadencji. Obrazki są ładne, przejrzyste, kolorowe ale mnie (ech ty stary zrzędo! – to o mnie) coś w nich zastanowiło. Pochyliłem sie więc i wysmażyłem takie oto komentarza (nie)pokornego mieszkańca:

Panie Prezydencie, pochyliłem się na tymi infografikami, zacne są, nie zaprzeczę, ale coś mi, niczym w piosence Młynarskiego, nie pasuje do obrazka. A mianowicie w sekcji Rozwój chwali się Pan realizacją Węzła Karczemki, Obwodnicy południowej i autostrady A1. Ale przecież to nie są inwestycje realizowane z budżetu Gdańska, którym Pan dysponuje.

Aby się upewnić przejrzałem nawet Wieloletni Plan Inwestycyjny.
Takie obrazki są ładne, szybko się je ogląda, ale mało w nich szczegółów. Zdecydowanie wolę takie zestawienia jak umieszczał Pan choćby 10 lat temu na swojej stronie, a które można obejrzeć tutaj: http://web.archive.org/web/20021212155421/http://www.adamowicz.gdansk.pl/gdansk_dzisiaj/2.html

10 lat, O mój Boże, jak ten czas leci. Porównuje te stare zestawienia z tym czym teraz żyjemy, to nachodzi mnie niestety smutna refleksja, że jeszcze długo przyjdzie nam czekać na to, że jeżdżenie po naszym kochanym mieście w godzinach szczytu (i nie tylko) będzie koszmarem, a wiele ulic, zwłaszcza w podmiejskich dzielnicach przestanie przypominać wiejskie drogi tak pięknie opisane w „Chłopach” czy „Nad Niemnem”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.