Reaktywacja

pardon20070923– Nogi szeroko! Ręce na plecach! Nie ruszać się! – wrzeszczeli mierząc do mnie z pistoletów maszynowych. Laserowe celowniki kreśliły kółka na podłodze. Któryś mocno zacisnął mi na rękach kajdanki, aż zapiekły przeguby. Z policzkiem wciśniętym w posadzkę, w mojej piżamie w motylki, obserwowałem zdumiony wirujące w powietrzu drobinki kurzu.
– Drzwi szlag trafił – pomyślałem z głupa frant.

– Obywatel oskarżony jest o szkalowanie w latach 2005-2007 władzy państwowej, oraz o przygotowywanie się do działalności wywrotowej po wyborach 2015 roku – recytował ich dowódca – Tym samym prokuratura rejonowa w Gdańsku, w oparciu o ustawę o stanie nadzwyczajnym, wszczęła śledztwo z urzędu. Obywatel zostaje zatrzymany na czas nie określony i umieszczony w ośrodku odosobnienia.

Spojrzałem na zegarek, dochodziła szósta. Szósta?
Przecież mam wstawać do pracy! Do pracy?
Zaraz, zaraz, wybory? Przecież to wczoraj, a oni już dzisiaj? Nie, to niemożliwe, to zły sen?

W tym momencie poczułem dobrze znane mi poranne parcie w dole brzucha i pognałem do toalety. Przez moment chciałem ich prosić żeby zdjęli mi kajdanki, ale oni rozwiali się jak mgła o poranku.
– Uff, to był tylko zły sen – odsapnąłem cedząc ziemniaczki – żyje w wolnym demokratycznym kraju, to nie może się wydarzyć.

Nie oglądałem wczorajszego wieczoru wyborczego, poszedłem wcześniej spać. Chwyciłem za komórkę. Zacząłem czytać nagłówki. Ożeszku! – zakląłem choć spodziewałem się wyniku, ale nie aż takiej katastrofy.

Włączyłem telewizor, a tam pewna znana aktorką mówiła: Proszę Państwa, 25 października 2015 roku zaczął się w Polsce narodowy socjalizm.

4 myśli nt. „Reaktywacja

 1. Hexe

  No Fraglesi, tylko powiedz jakiemus wyborcy PiS, ze to partia socjalistyczna, to Cie ukamieniuja. Przeciez to „prawica”, najbardziej „antykomunistyczna” w calej historii powojennej ;)
  Moze pamietasz,ktory to „kabareciarz” na poczatku lat 80-tych powiedzial „lepiej moze nie bedzie, ale wesej na pewno”? Jakos mi to bardzo pasuje obecnie ;)

  Odpowiedz
 2. fraglesi Autor wpisu

  Witaj Hexe :)
  Prawicowi to oni są ale wyznaniowo, nawet skrajnie prawicowi. Ekonomicznie są socjalistami pełną gębą. Będzie wesoło, nawet weselej niż 8 lat temu, ale latka lecą i ja bym chciał żyć w normalnym europejskim kraju a nie kabarecie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.