Singing on the rain

Wczoraj wieczorem rozpętało się piekło. Zeus wściekł się na śmiertelnych za to, że psują mu planetę, którą z takim trudem stworzył. Ciskał gromami gdzie popadło, zaś jego pomocnik Neptun wylewał oceany wody. Zabarykadowałem się w namiociku, włączyłem olejak, nakryłem po uszy śpiworem. Było ciepło, sucho i prawie, że domowo.

Stara stodoła, w której ukryty jest mój mały domek, dzielnie znosiła napór wody i wiatru. Modliłem się tylko, żeby nie przyszło jej do głowy ( hmm… gdzie stodoła może mieć głowę?) poskładać się i przywalić mnie tonami ceramicznej dachówki i belek. – Stoi prawie sto lat, to postoi jeszcze ten miesiąc – powtarzałem jak mantrę.

Gdy Bogom znudziło się maltretowanie maluczkich, wypełzłem z namiociku i w piżamce i w gumiakach pomknąłem z latarką sprawdzać czy dom mój stoi jeszcze. Nie ma na nim na razie dachówki, chroni go jedynie folia dachowa. Wszystko było w porządku. Sucho jak na pustyni.

Podumałem chwilę na tronie i już miałem wyjść gdy Bogowie zaatakowali ponownie ze zdwojoną siłą.
– No i super, zostałem uziemiony, nie mam ani maski do nurkowania, ani rurki, ani płetw, i jak przepłynąć rozszalały podwórkowy ocean?

Nie zastanawiając się długo zrzuciłem piżamkę, zwinąłem ją w kłębek, i tak jak mnie Pan Buczek stworzył, w samych gumofilcach, pomknąłem do kuchni polowej. Na szczęście Zeus nie dostrzegł mojej bielejącej w ciemnościach rzyci i nie przywalił piorunem.

A przez kuchnię płynęła zaś rzeka. Rzuciłem się do ratowana mych statków, które lada moment mogły wylądować w pobliskim stawie. Uratowałem żarcie dla kur oraz kota ( za co od rana są mi bardzo wdzięczni) Przygotowałem sobie skromną kolację z obiadowych resztek.

Kraulem, trzymając nad głową tobołek z piżamą i kolację, dopłynąłem do stodoły, wpełzłem do zacisznego namiociku, wzułem suchą piżamkę, zjadłem wraz z kotem kolacyjkę, odmówiłem paciorek do Zeusa, prosząc go co by jednak nie przywalił w mój dom, i zasnąłem kołysany szumem deszczu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.